Volvo S60 automobilis, vertinamas dėl savo saugumo, komforto ir patikimumo, reikalauja kruopščios bei laiku atliekamos techninės priežiūros. Vienas svarbiausių ir kritiškiausių elementų, užtikrinančių sklandų variklio darbą, yra pagrindinio (paskirstymo) diržo sistema. Šio komponento gedimas gali sukelti katastrofiškas pasekmes varikliui, todėl jo būklės stebėjimas ir savalaikis keitimas yra gyvybiškai svarbūs. Šiame straipsnyje detaliai nagrinėsime Volvo S60 pagrindinio diržo komplekto keitimo aspektus, pradedant nuo specifinių detalių ir pereinant prie bendresnių principų.
Kas Sudaro Volvo S60 Pagrindinio Diržo Komplektą?
Kalbant apie pagrindinio diržo keitimą, svarbu suprasti, kad tai nėra tik vieno diržo pakeitimas. Tai yra visos sistemos, kurią sudaro keletas glaudžiai susijusių komponentų, atnaujinimas. Standartinį Volvo S60 pagrindinio diržo komplektą paprastai sudaro šios dalys:
1. Paskirstymo Diržas (Timing Belt): Tai dantytas diržas, pagamintas iš sustiprintos gumos ar panašių kompozitinių medžiagų. Jo pagrindinė funkcija – sinchronizuoti alkūninio veleno ir paskirstymo velenėlio (-ių) sukimąsi. Tikslus sinchronizavimas užtikrina, kad variklio vožtuvai atsidarytų ir užsidarytų tiksliai reikiamu momentu, atsižvelgiant į stūmoklių padėtį cilindruose. Bet koks šio sinchronizavimo sutrikimas gali lemti rimtą variklio pažeidimą.
2. Įtempimo Guolis/Mechanizmas (Tensioner Pulley/Mechanism): Šis komponentas palaiko reikiamą paskirstymo diržo įtempimą per visą jo tarnavimo laiką. Įtempimas yra kritiškai svarbus, nes per laisvas diržas gali peršokti per krumpliaračius, sutrikdydamas variklio sinchronizaciją, o per daug įtemptas diržas gali per anksti susidėvėti pats ir pažeisti kitus sistemos komponentus, įskaitant vandens siurblį (jei jis varomas šiuo diržu). Įtempikliai gali būti automatiniai (su spyruokle ar hidrauliniu elementu) arba reguliuojami rankiniu būdu montavimo metu.
3. Parazitiniai/Kreipiantieji Guoliai (Idler/Guide Pulleys): Tai papildomi guoliai, kurie padeda nukreipti diržo judėjimo trajektoriją aplink įvairius variklio komponentus ir palaikyti stabilų jo judėjimą. Jie taip pat patiria apkrovą ir dėvisi, todėl jų keitimas kartu su diržu ir įtempikliu yra būtinas norint užtikrinti visos sistemos ilgaamžiškumą.
4. Vandens Siurblys (Water Pump) - Dažnai, Bet Ne Visada: Daugelyje Volvo S60 variklių (ypač D5 dyzeliniuose ir kai kuriuose benzininiuose variantuose) vandens siurblys yra varomas pagrindinio paskirstymo diržo. Kadangi prieiga prie vandens siurblio dažnai reikalauja tų pačių ardymo darbų kaip ir diržo keitimas, o jo tarnavimo laikas yra panašus į diržo komplekto, yra labai rekomenduojama (ir dažnai serviso praktikoje taikoma) keisti vandens siurblį kartu su pagrindinio diržo komplektu. Tai padeda išvengti situacijos, kai netrukus po diržo keitimo sugestų senas vandens siurblys, dėl ko tektų vėl atlikti brangius ardymo darbus ir rizikuoti perkaitinti variklį ar pažeisti naują diržą dėl aušinimo skysčio nuotėkio.
5. Tvirtinimo Elementai (Varžtai, Veržlės): Kai kurie aukštos kokybės komplektai gali turėti ir naujus tvirtinimo varžtus ar veržles įtempikliui ar guoliams. Gamintojai kartais rekomenduoja keisti tam tikrus varžtus (ypač tuos, kurie yra "tempimo" tipo) kiekvieną kartą juos atsukus, kad būtų užtikrintas teisingas priveržimo momentas ir patikimumas.
Kodėl Būtina Keisti Visą Komplektą, o Ne Tik Diržą?
Gali kilti pagunda sutaupyti pakeičiant tik patį paskirstymo diržą, ypač jei jis vizualiai atrodo neblogai. Tačiau tai yra labai rizikingas ir techniškai nepagrįstas sprendimas dėl kelių priežasčių:
- Sinchronizuotas Dėvėjimasis: Visi komplekto komponentai – diržas, įtempiklis, kreipiantieji guoliai – dirba kartu ir patiria panašias apkrovas bei temperatūros svyravimus. Jų tarnavimo laikas yra suprojektuotas taip, kad būtų panašus. Pakeitus tik diržą, senas įtempiklis ar guolis gali sugesti netrukus po to, sukeldamas naujo diržo peršokimą ar trūkimą ir lemdamas tas pačias katastrofiškas pasekmes varikliui.
- Įtempiklio Svarba: Įtempiklis yra dinamiškas komponentas, kuris nuolat kompensuoja diržo ilgio pokyčius dėl temperatūros ir dėvėjimosi. Jo vidiniai mechanizmai (spyruoklės, hidraulika, guolis) dėvisi. Sugedęs įtempiklis gali arba per daug įtempti diržą, arba leisti jam atsilaisvinti.
- Guolių Gedimo Rizika: Parazitinių guolių gedimas (užstrigimas ar subyrėjimas) gali sukelti diržo trintį, perkaitimą, slydimą ar net trūkimą.
- Darbo Sąnaudos: Didžiausią keitimo kainos dalį sudaro ne pačios dalys, o darbo laikas, reikalingas pasiekti paskirstymo mechanizmą. Ardymo ir surinkimo darbai yra sudėtingi ir reikalauja daug laiko. Keičiant visą komplektą vienu metu, išvengiama būtinybės netrukus vėl mokėti už tą patį ardymo procesą dėl kito seno komponento gedimo.
- Vandens Siurblio Integravimas: Kaip minėta, jei vandens siurblys varomas pagrindiniu diržu, jo keitimas kartu yra protinga prevencinė priemonė. Vandens siurblio guolio gedimas ar aušinimo skysčio nuotėkis ant diržo gali greitai sugadinti naują diržą ir visą sistemą.
Todėl automobilių gamintojai ir patyrę mechanikai vieningai rekomenduoja visada keisti visą pagrindinio diržo komplektą, įskaitant įtempiklį, guolius ir, jei taikoma, vandens siurblį.
Kada Reikia Keisti Volvo S60 Pagrindinio Diržo Komplektą?
Tai vienas kritiškiausių klausimų, į kurį nėra vieno universalaus atsakymo visiems Volvo S60 modeliams. Keitimo intervalas priklauso nuo kelių veiksnių:
1. Gamintojo Rekomendacijos: Svarbiausias šaltinis yra jūsų konkretaus automobilio techninės priežiūros vadovas arba oficiali Volvo techninė dokumentacija. Intervalai nurodomi pagalnuvažiuotą atstumą (kilometražą) ARBAlaiką, priklausomai nuo to, kas sueina anksčiau. Dažniausiai Volvo S60 modeliams intervalai svyruoja nuo maždaug90 000 km iki 180 000 km, o laiko intervalas – nuo5 iki 10 metų.
SVARBU: Skirtingiems varikliams (pvz., 2.4D, D5, 2.0T, 2.5T, T5, T6) ir skirtingiems gamybos metams gali būti taikomi skirtingi intervalai. Būtina pasitikslinti informaciją pagal automobilio identifikavimo numerį (VIN) arba tikslų variklio kodą.
2. Laiko Faktorius: Guma ir kompozitinės medžiagos, iš kurių pagamintas diržas, sensta ne tik dėl naudojimo, bet ir dėl aplinkos poveikio (temperatūros svyravimai, ozonas, alyvos garai). Todėl net jei automobilis nuvažiavo mažai kilometrų, bet praėjo gamintojo nurodytas laiko intervalas (pvz., 10 metų), diržą ir komplektą vis tiek būtina keisti.
3. Eksploatavimo Sąlygos: Sunkios eksploatavimo sąlygos gali sutrumpinti diržo tarnavimo laiką. Tai apima:
- Dažnas važiavimas mieste trumpais atstumais (daugiau variklio paleidimų/sustabdymų).
- Važiavimas dulkėtoje ar labai karštoje/šaltoje aplinkoje.
- Agresyvus vairavimo stilius.
- Variklio alyvos ar kitų skysčių nuotėkiai ant diržo (alyva ardo gumą).
4. Pirkto Naudoto Automobilio Atveju: Jei įsigijote naudotą Volvo S60 ir nėra patikimų įrodymų (pvz., serviso knygelės įrašų su data ir kilometražu, sąskaitų faktūrų už darbus ir dalis), kada paskutinį kartą buvo keistas pagrindinio diržo komplektas, primygtinai rekomenduojama jį pasikeisti nedelsiant "dėl šventos ramybės". Tai yra investicija į variklio saugumą, kuri gali sutaupyti tūkstančius eurų ateityje.
5. Įspėjamieji Požymiai (Reti ir Nepatikimi): Nors nereikėtų laukti įspėjamųjų ženklų, kartais prieš gedimą gali pasireikšti tam tikri simptomai: cypimas, ūžesys ar kiti neįprasti garsai iš variklio priekinės dalies (gali rodyti guolių ar įtempiklio problemas), matomi diržo įtrūkimai ar nudilimas (nors vizualinė apžiūra dažnai būna nepatikima, nes pažeidimai gali būti vidiniai arba sunkiai matomi be dalinio ardymo). Jei pastebėjote tokius požymius, nedelsdami kreipkitės į servisą.
Pagrindinio Diržo Keitimo Procesas: Ką Reikia Žinoti?
Pagrindinio diržo komplekto keitimas yra sudėtinga procedūra, reikalaujanti specifinių žinių, įrankių ir didelio kruopštumo. Tai nėra darbas, kurį rekomenduojama atlikti nepatyrusiam mechanikui ar "garažo" sąlygomis.
Proceso Eiga (Supaprastinta):
- Prieiga: Dažnai reikia nuimti įvairius variklio priedus, dangčius, kartais net variklio pagalves, ratą ir posparnį, kad būtų galima pasiekti paskirstymo mechanizmo zoną.
- Senų Dalių Demontavimas: Prieš nuimant seną diržą, būtina tiksliai nustatyti ir pažymėti alkūninio ir paskirstymo velenėlių sinchronizavimo žymes pagal gamintojo nurodymus. Tada atlaisvinamas ir nuimamas įtempiklis, diržas ir kreipiantieji guoliai. Jei keičiamas vandens siurblys, jis taip pat demontuojamas šioje stadijoje (dažnai reikia išleisti aušinimo skystį).
- Naujų Dalių Montavimas: Sumontuojamas naujas vandens siurblys (jei keičiamas), nauji kreipiantieji guoliai ir įtempiklis (dažnai jis būna pradinėje "atleistoje" padėtyje).
- Diržo Uždėjimas ir Įtempimas: Naujas diržas atsargiai uždedamas ant krumpliaračių, griežtai laikantis sinchronizavimo žymių. Tada aktyvuojamas arba reguliuojamas įtempiklis, kad suteiktų diržui reikiamą įtempimą pagal gamintojo specifikacijas. Tai kritiškai svarbus žingsnis – neteisingas įtempimas gali lemti greitą gedimą.
- Patikrinimas: Po diržo uždėjimo ir įtempimo, variklis rankiniu būdu prasukamas kelis kartus (dažniausiai du pilnus alkūninio veleno apsisukimus), kad būtų dar kartą patikrinta, ar sinchronizavimo žymės sutampa. Taip pat tikrinamas diržo įtempimas.
- Surinkimas: Visi anksčiau nuimti komponentai sumontuojami atgaline tvarka. Jei buvo išleistas aušinimo skystis, sistema užpildoma nauju skysčiu ir nuorinama.
- Galutinis Patikrinimas: Užvedamas variklis ir tikrinamas jo darbas, klausomasi pašalinių garsų.
Kodėl Svarbus Profesionalumas?
- Specialūs Įrankiai: Dažnai reikalingi specifiniai įrankiai velenėliams fiksuoti, įtempikliui įtempti ar kitiems specifiniams veiksmams atlikti.
- Tikslumas: Net vieno dantuko paklaida uždedant diržą gali sukelti rimtų variklio darbo sutrikimų ar net pažeidimų.
- Žinios ir Patirtis: Patyręs mechanikas žino konkretaus variklio modelio niuansus, teisingas priveržimo momentų vertes ir galimas problemas.
- Garantija: Patikimas servisas suteiks garantiją atliktiems darbams ir panaudotoms dalims.
Bandymas sutaupyti atliekant šį darbą pačiam be tinkamos patirties ir įrankių dažnai baigiasi daug didesnėmis išlaidomis variklio remontui.
Kiek Kainuoja Pakeisti Volvo S60 Pagrindinio Diržo Komplektą?
Kaina gali ženkliai skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių:
- Automobilio Modelis ir Variklis: Skirtingiems varikliams gali reikėti šiek tiek skirtingų komplektų, o darbo sudėtingumas taip pat gali skirtis.
- Dalių Gamintojas: Originalios Volvo (OEM) dalys paprastai yra brangiausios. Aukštos kokybės alternatyvių gamintojų (pvz., Continental, Gates, SKF, INA) komplektai gali būti pigesni, tačiau vis dar patikimi. Reikėtų vengti pačių pigiausių, nežinomų gamintojų dalių.
- Ar Keičiamas Vandens Siurblys: Komplektas su vandens siurbliu kainuos brangiau nei be jo.
- Serviso Įkainiai: Darbo valandos kaina skiriasi priklausomai nuo serviso lygio (oficialus atstovas vs. nepriklausomas servisas) ir regiono.
- Papildomi Darbai: Kartu gali prireikti pakeisti aušinimo skystį, generatoriaus diržą ar pašalinti aptiktus alyvos nuotėkius, kas didina bendrą sąmatą.
Lietuvoje Volvo S60 pagrindinio diržo komplekto keitimo kaina (įskaitant dalis ir darbą) paprastai svyruojanuo maždaug 250-300 eurų iki 500-600 eurų ar daugiau, priklausomai nuo aukščiau išvardintų veiksnių. Komplektas su vandens siurbliu ir darbas oficialiame Volvo servise bus arčiau viršutinės kainų ribos ar net ją viršys. Nors tai gali atrodyti nemaža suma, ji yra nepalyginamai mažesnė už galimo variklio remonto ar keitimo kainą, kuri gali siekti kelis tūkstančius eurų.
Pasekmės Nepakeitus Pagrindinio Diržo Laiku
Ignoruoti gamintojo rekomenduojamus pagrindinio diržo keitimo intervalus yra labai rizikinga. Dauguma Volvo S60 variklių yra vadinamieji"interferenciniai" varikliai. Tai reiškia, kad atidaryto vožtuvo eigos trajektorija kertasi su stūmoklio aukščiausiu tašku cilindre.
Jei pagrindinis diržas trūksta arba peršoka per kelis dantukus ant krumpliaračio:
- Sutrinka Sinchronizacija: Paskirstymo velenėlis (-iai) nustoja suktis sinchroniškai su alkūniniu velenu.
- Vožtuvai Susiduria su Stūmokliais: Dėl sutrikusios sinchronizacijos stūmokliai, kildami į viršutinį mirties tašką, trenkiasi į tuo metu atidarytus vožtuvus.
- Katastrofiškas Variklio Pažeidimas: Šis susidūrimas paprastai sulanksto vožtuvus, gali pažeisti stūmoklius, cilindrų galvutę, kartais net paskirstymo velenėlius ar alkūninį veleną.
Tokio gedimo remontas yra labai brangus. Dažniausiai reikia nuimti ir remontuoti cilindrų galvutę (keisti vožtuvus, kreipiančiąsias, galbūt šlifuoti), kartais tenka keisti stūmoklius ar net visą variklį. Remonto kaina lengvai gali viršyti paties automobilio rinkos vertę, ypač senesniems modeliams.
Be finansinių nuostolių, diržo trūkimas dažniausiai įvyksta netikėtai važiuojant, dėl ko automobilis staiga praranda galią ir sustoja, sukeldamas pavojingą situaciją kelyje ir palikdamas vairuotoją bei keleivius nežinomoje vietoje.
Originalios vs. Alternatyvios Dalys: Ką Rinktis?
Renkantis pagrindinio diržo komplektą, susiduriama su pasirinkimu tarp originalių (OEM - Original Equipment Manufacturer) dalių ir alternatyvių (aftermarket) gamintojų produkcijos.
- Originalios Volvo Dalys: Tai dalys, tiekiamos su Volvo prekės ženklu. Jos garantuoja tikslų atitikimą, aukščiausią kokybę ir patikimumą, nes yra identiškos toms, kurios buvo sumontuotos gamykloje. Tačiau jos paprastai yra brangiausios.
- Aukštos Kokybės Alternatyvūs Gamintojai: Tokie gamintojai kaip Continental (Contitech), Gates, SKF, INA dažnai yra tų pačių originalių dalių tiekėjai automobilių gamintojams, tik parduoda jas su savo prekės ženklu. Jų kokybė yra labai aukšta, dažnai prilygstanti OEM, o kaina gali būti ženkliai mažesnė. Tai populiarus ir racionalus pasirinkimas daugeliui vairuotojų ir servisų. Svarbu rinktis gerai žinomus ir patikimus prekės ženklus.
- Pigesni Nežinomi Gamintojai: Rinkoje galima rasti ir labai pigių, nežinomų gamintojų komplektų. Jų kokybė gali būti abejotina, naudojamos prastesnės medžiagos, gamybos tolerancijos gali būti netikslios. Naudoti tokias dalis kritiškai svarbioje paskirstymo sistemoje yra labai rizikinga, nes jos gali sugesti anksčiau laiko ir sukelti variklio gedimą. Sutaupyti keliasdešimt eurų perkant neaiškios kilmės komplektą yra neprotinga rizika.
Rekomendacija: Rinkitės arba originalias Volvo dalis, arba aukštos kokybės, gerai žinomų alternatyvių gamintojų (Continental, Gates, SKF, INA ir pan.) komplektus. Įsitikinkite, kad pasirinktas komplektas tiksliai tinka jūsų automobilio modeliui ir varikliui.
Papildomi Darbai Keičiant Pagrindinio Diržo Komplektą
Kadangi pagrindinio diržo keitimas reikalauja nemažai ardymo darbų variklio priekinėje dalyje, tai yra puiki proga atlikti ir kitus susijusius priežiūros darbus, kurie reikalauja panašios prieigos:
- Generatoriaus (Pavaros) Diržo ir Jo Komponentų Keitimas: Šis diržas (dažnai vadinamas serpentininiu arba V-formos diržu) suka generatorių, kondicionieriaus kompresorių, vairo stiprintuvo siurblį. Jis taip pat turi savo įtempiklį ir kartais kreipiančiuosius guolius. Kadangi jis yra lengvai prieinamas keičiant pagrindinį diržą, rekomenduojama jį pakeisti kartu, jei jo būklė kelia abejonių ar artėja keitimo intervalas.
- Aušinimo Skysčio Keitimas: Jei kartu su pagrindinio diržo komplektu keičiamas ir vandens siurblys, aušinimo skystį vis tiek reikės išleisti. Tai puiki proga užpildyti sistemą nauju, gamintojo reikalavimus atitinkančiu aušinimo skysčiu. Net jei vandens siurblys nekeičiamas, bet aušinimo skystis senas, verta jį pakeisti tuo pačiu metu.
- Alyvos Nuotėkių Šalinimas: Atidengus variklio priekinę dalį, galima lengviau pastebėti alyvos nuotėkius iš alkūninio ar paskirstymo velenėlių riebokšlių, vožtuvų dangtelio tarpinės. Kadangi alyva ardo diržų gumą, bet kokius nuotėkius šioje zonoje būtina pašalinti prieš montuojant naują pagrindinio diržo komplektą.
- Bendroji Variklio Būklės Apžiūra: Mechanikas gali apžiūrėti kitus netoliese esančius komponentus, patikrinti žarnų, laidų būklę.
Atlikus šiuos papildomus darbus kartu su pagrindinio diržo keitimu, galima sutaupyti laiko ir pinigų ateityje bei užtikrinti bendrą variklio patikimumą.
Volvo S60 Variklių Specifika ir Pagrindinio Diržo Priežiūra
Volvo S60 per savo gamybos metus turėjo įvairių benzininių ir dyzelinių variklių. Populiariausi buvo 5 cilindrų 2.4D ir D5 dyzeliniai varikliai bei įvairūs 5 cilindrų benzininiai varikliai (nuo laisvai kvėpuojančių iki turbininių 2.0T, 2.4T, 2.5T, T5). Vėlesnės kartos modeliai gavo ir 4 cilindrų Drive-E variklius.
Nors bendras paskirstymo diržo sistemos veikimo principas yra panašus, konkretūs komponentai, jų išdėstymas ir keitimo intervalai gali skirtis. Pavyzdžiui:
- Kai kuriuose varikliuose gali būti du paskirstymo velenėliai (DOHC), kuriuos suka vienas ilgesnis diržas.
- Skirtinguose varikliuose vandens siurblys gali būti varomas pagrindiniu diržu arba generatoriaus diržu.
- Keitimo intervalai, kaip minėta, skiriasi priklausomai nuo variklio kodo ir gamybos metų.
Todėl visuomet būtina remtis konkretaus automobilio technine dokumentacija. Volvo automobiliai yra žinomi dėl savo ilgaamžiškumo, tačiau tai pasiekiama tik laikantis reguliarios ir kokybiškos techninės priežiūros grafiko. Pagrindinio diržo komplekto keitimas yra vienas iš tų darbų, kurio negalima praleisti ar atidėlioti.
Mitai ir Klaidingi Įsitikinimai Apie Pagrindinio Diržo Keitimą
Egzistuoja keletas paplitusių, tačiau klaidingų ar pavojingų įsitikinimų, susijusių su pagrindinio diržo keitimu:
Mitas: "Diržas atrodo gerai, keisti nereikia."
Faktas: Vizualinė apžiūra yra labai nepatikima. Diržas gali atrodyti nepažeistas iš išorės, tačiau jo vidinė struktūra gali būti susilpnėjusi, guma praradusi elastingumą, o mikroįtrūkimai gali būti nematomi plika akimi. Be to, įtempiklio ir guolių būklės vizualiai įvertinti beveik neįmanoma be jų išmontavimo.Mitas: "Galima pakeisti tik patį diržą, sutaupysiu."
Faktas: Kaip jau išsamiai aptarta, įtempiklis ir guoliai dėvisi kartu su diržu. Jų gedimas po diržo pakeitimo yra labai tikėtinas ir sukels tas pačias pasekmes kaip ir seno diržo trūkimas. Darbo sąnaudos sudaro didžiąją dalį kainos, todėl keisti tik diržą yra ekonomiškai nepagrįsta ir techniškai pavojinga.Mitas: "Svarbi tik rida, laiko intervalas – nesąmonė."
Faktas: Guma ir kompozitinės medžiagos sensta ir praranda savybes ne tik dėl mechaninio dilimo (ridos), bet ir dėl laiko bei aplinkos poveikio (temperatūra, ozonas, skysčiai). Todėl gamintojo nurodytas laiko intervalas yra toks pat svarbus kaip ir ridos intervalas.Mitas: "Bet koks servisas gali tai padaryti pigiau."
Faktas: Nors dauguma kvalifikuotų servisų gali atlikti šį darbą, svarbu įsitikinti, kad jie turi patirties su Volvo varikliais ir naudoja tinkamus įrankius bei kokybiškas dalis. Netinkamai atliktas keitimas (pvz., neteisingai nustatytas degimas ar įtempimas) gali sukelti rimtų problemų. Kartais šiek tiek didesnė kaina patikimame servise yra investicija į ramybę ir kokybę.Mitas: "Jei diržas trūks, tiesiog pakeisiu jį ir važiuosiu toliau."
Faktas: Daugumoje Volvo S60 variklių diržo trūkimas reiškia vožtuvų ir stūmoklių susidūrimą. Paprastas diržo pakeitimas po trūkimo nepadės – reikės brangaus variklio remonto.Supratimas apie pagrindinio diržo sistemos svarbą, jos komponentus, teisingus keitimo intervalus ir proceso sudėtingumą yra būtinas kiekvienam Volvo S60 savininkui, norinčiam užtikrinti savo automobilio ilgaamžiškumą ir patikimumą bei išvengti netikėtų ir labai brangių gedimų.
Tags:
Panašūs įrašai:
- Volvo Krovininiai Automobiliai: Viskas, Ką Reikia Žinoti
- Volvo Automobiliai Iš Švedijos: Istorija, Kokybė ir Naujausi Modeliai
- Polizinginiai automobiliai Volvo: Viskas, Ką Reikia Žinoti
- Ratlankių Matmenys Pagal Automobilį: Kaip Pasirinkti Tinkamus Ratlankius Savo Automobiliui?
- Kaip nunulinti VW servisą: žingsnis po žingsnio instrukcija