Šis klausimas kyla daugeliui būsimų vairuotojų, išlaikiusių praktinį vairavimo egzaminą. Atsakymas nėra vienareikšmis "taip" arba "ne". Situacija priklauso nuo to, ar vairuotojo pažymėjimas jau yra pagamintas ir ar informacija apie jo galiojimą yra prieinama "Regitra" sistemoje.

Vairavimas po praktikos egzamino: ką reikia žinoti

Trumpas atsakymas: Vairuoti išlaikius praktikos egzaminą, bet dar negavus fizinio vairuotojo pažymėjimo,galima tik tuo atveju, jei "Regitra" sistemoje matoma, kad Jūsų vairuotojo pažymėjimas yra pagamintas ir paskelbtas galiojančiu. Kol tokios informacijos nėra, sėsti prie vairo draudžiama.

Kodėl negalima vairuoti iškart po egzamino?

Pagrindinė priežastis – teisinis aspektas. Policija, patikrinusi vairuotojo dokumentus, turi turėti galimybę patvirtinti, kad asmuo turi teisę vairuoti. Tai užtikrinama per "Regitra" duomenų bazę. Jei pažymėjimas dar nėra pagamintas ir duomenys sistemoje neatnaujinti, vairuotojas formaliai neturi teisės vairuoti, net jei ir sėkmingai išlaikė egzaminą.

Kaip sužinoti, ar pažymėjimas pagamintas?

Informaciją apie vairuotojo pažymėjimo gamybos statusą galima pasitikrinti "Regitra" svetainėje, naudojantis vieša paieška. Įvedus reikiamus duomenis, sistema parodys, ar pažymėjimas yra pagamintas ir ar galioja.

Praktinis egzaminas "Regitra": svarbūs aspektai

Verta žinoti kelis svarbius dalykus, susijusius su praktinio vairavimo egzaminu "Regitra":

  • Valstybinį praktikos (vairavimo) egzaminą galima laikyti bet kuriame "Regitra" egzaminų centre, nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.
  • Užsiregistruoti egzaminui galima "Regitra" svetainėje (www.eregitra.lt) arba paskambinus į bet kurį egzaminų centrą.
  • Laikant A, A1 ar A2 kategorijos egzaminus, galima naudoti ne tik "Regitra" motociklą, bet ir savo transporto priemonę.
  • Praktikos egzaminą galima laikyti tik išlaikius teorijos egzaminą ir mokyklinį vairavimo egzaminą vairavimo mokykloje.
  • Išlaikyto praktikos egzamino rezultatas galioja vienerius metus.

Pasiruošimas praktikos egzaminui: patarimai

Norint sėkmingai išlaikyti praktikos egzaminą "Regitra" iš pirmo karto, rekomenduojama:

  1. Išsiaiškinti egzamino vertinimo kriterijus. Detaliai susipažinkite su kriterijais, pagal kuriuos bus vertinamas Jūsų vairavimas.
  2. Prašyti vairavimo instruktoriaus paaiškinti visus neaiškumus ir atsakyti į klausimus.
  3. Praktikuotis vairavimą skirtingomis sąlygomis ir skirtingose vietovėse.
  4. Būti ramiam ir susikaupusiam egzamino metu.
  5. Atidžiai klausyti egzaminuotojo nurodymų.
  6. Vengti klaidų, kurios gali būti vertinamos kaip kritinės.
  7. Pasitikėti savo jėgomis ir įgytomis žiniomis.

Papildoma informacija: vairavimas su šeimos nariu

Kalbant apie B kategorijos praktikos egzaminą, po teorijos egzamino išlaikymo galima mokytis vairuoti su šeimos nariu, jei jis turi galiojantį B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir atitinka kitus reikalavimus, nustatytus teisės aktuose.

Ką daryti, jei vairuotojo pažymėjimas negaminamas ilgai?

Jei praėjo pakankamai laiko po praktikos egzamino išlaikymo, o informacija apie pagamintą vairuotojo pažymėjimą vis dar nepasiekia "Regitra" sistemos, rekomenduojama susisiekti su "Regitra" tiesiogiai ir išsiaiškinti situaciją. Gali būti, kad įvyko techninių nesklandumų arba reikalinga papildoma informacija.

Atsakomybė už vairavimą be galiojančio pažymėjimo

Svarbu atsiminti, kad vairavimas be galiojančio vairuotojo pažymėjimo (net jei ir išlaikytas praktikos egzaminas, bet pažymėjimas dar negalioja "Regitra" sistemoje) yra laikomas pažeidimu ir už tai gali būti taikomos administracinės nuobaudos. Todėl, siekiant išvengti nemalonumų, visada patikrinkite, ar Jūsų vairuotojo pažymėjimas yra pagamintas ir galioja prieš sėsdami prie vairo.

Tags:

Panašūs įrašai: