Penktosios kartos Ford Mondeo (gamintas maždaug nuo 2014 m. pabaigos iki 2022 m. Europoje), žinomas ir kaip Ford Fusion Šiaurės Amerikoje iki jo gamybos nutraukimo, žymėjo svarbų etapą šio modelio istorijoje. Jis atkeliavo su drąsesniu dizainu, modernesnėmis technologijomis ir ambicija konkuruoti ne tik su tradiciniais vidutinės klasės sedanais bei universalais, bet ir mesti iššūkį kai kuriems „premium“ segmento atstovams. Šiame straipsnyje gilinamės į Mondeo MK5 specifiką, pradedant nuo konkrečių techninių mazgų ir baigiant bendresniu vertinimu rinkos kontekste.
Variklių Gama: Širdys po Gaubtu
Mondeo MK5 siūlė platų variklių pasirinkimą, pritaikytą skirtingiems vairuotojų poreikiams ir prioritetams – nuo ekonomiškų dyzelinių iki dinamiškų benzininių ir net hibridinės pavaros.
Dyzeliniai Varikliai (TDCi): Populiariausias Pasirinkimas Europoje
Dyzeliniai agregatai tradiciškai buvo Mondeo stiprybė Europos rinkoje, ypač vertinami dėl degalų ekonomijos ilgose kelionėse.
1.5 TDCi (Duratorq): Šis mažesnio tūrio dyzelis, paprastai generuojantis apie 88 kW (120 AG), buvo orientuotas į maksimalų taupymą. Nors galios kasdieniam važinėjimui mieste ir užmiestyje dažniausiai pakanka, pilnai pakrautas automobilis ar lenkimai greitkelyje gali reikalauti daugiau kantrybės. Šio variklio pagrindinis privalumas – mažos degalų sąnaudos, kurios realiomis sąlygomis gali svyruoti apie 5-6 l/100 km. Patikimumo atžvilgiu jis laikomas gana neblogu, tačiau kaip ir visi modernūs dyzeliai, jautrus degalų kokybei ir reguliariai priežiūrai, ypač susijusiai su kietųjų dalelių filtru (DPF) ir EGR vožtuvu, ypač jei automobilis dažnai eksploatuojamas trumpais atstumais mieste.
2.0 TDCi (Duratorq): Tai buvo pats populiariausias ir universaliausias pasirinkimas Mondeo MK5 gamoje. Siūlomos kelios galios versijos:
- 110 kW (150 AG): Labiausiai paplitusi versija, siūlanti puikų galios ir ekonomijos balansą. Sukimo momentas pakankamas užtikrintam pagreičiui daugumoje situacijų. Vidutinės degalų sąnaudos svyruoja apie 6-7 l/100 km. Šis variklis laikomas patikimu, tačiau reikalauja dėmesio DPF sistemai ir, jei suporuotas su "Powershift" automatine pavarų dėže, jos priežiūrai.
- 132 kW (180 AG): Galingesnė 2.0 TDCi versija, suteikianti pastebimai daugiau dinamikos, ypač važiuojant didesniais greičiais ar su kroviniu. Degalų sąnaudos šiek tiek didesnės nei 110 kW versijos, bet vis dar išlieka protingose ribose. Patikimumo problemos panašios kaip ir silpnesniojo brolio.
- 2.0 TDCi Bi-Turbo (154 kW / 210 AG): Tai buvo galingiausias dyzelinis variantas, siūlomas vėlesniais gamybos metais. Dvi turbinos užtikrino įspūdingą sukimo momentą (apie 450 Nm) ir sklandų galios augimą plačiame sūkių diapazone. Nors dinamiškas, šis variklis yra sudėtingesnis techniškai, todėl potencialiai brangesnis remontuoti. Degalų sąnaudos taip pat didesnės.
Bendros dyzelinių variklių pastabos: Visi Mondeo MK5 dyzeliniai varikliai atitiko Euro 6 emisijos standartus, todėl naudojo AdBlue skystį (SCR sistema), kas reiškia papildomą eksploatacinį kaštą ir dar vieną potencialų gedimų šaltinį. Reguliari DPF regeneracija yra būtina, o važinėjant tik mieste, filtras gali užsikimšti greičiau. Taip pat svarbu laiku keisti variklio paskirstymo diržą (pagal gamintojo nurodytą intervalą), kas yra gana brangi procedūra.
Benzininiai Varikliai (EcoBoost): Dinamika ir Technologijos
Nors mažiau populiarūs nei dyzeliai Europoje, EcoBoost varikliai siūlė gerą dinamiką ir technologinį pažangumą.
1.0 EcoBoost: Šis trijų cilindrų turbobenzininis variklis, pelnęs daugybę apdovanojimų mažesniuose Ford modeliuose, Mondeo atrodė kiek neįprastai. Paprastai turėjęs apie 92 kW (125 AG), jis stebino savo sklandžiu darbu ir pakankama galia mieste, tačiau didesniam ir sunkesniam Mondeo jo galimybių ribos greitai pasiekiamos užmiestyje ar su keleiviais. Realiomis sąlygomis degalų sąnaudos ne visada būdavo tokios mažos, kaip deklaruojama, ypač važiuojant dinamiškiau. Buvo pranešimų apie specifines šio variklio problemas, susijusias su aušinimo sistema ankstyvesniuose modeliuose.
1.5 EcoBoost: Keturių cilindrų turbobenzininis variklis, dažniausiai generavęs apie 118 kW (160 AG) arba 121 kW (165 AG). Tai buvo gerokai tinkamesnis pasirinkimas Mondeo dydžio automobiliui, siūlantis malonią dinamiką ir pakankamą galios rezervą. Degalų sąnaudos vidutiniškai svyruoja apie 7-9 l/100 km. Kaip ir kiti tiesioginio įpurškimo turbobenzininiai varikliai, gali būti jautrus degalų kokybei ir linkęs kaupti nuodegas ant įsiurbimo vožtuvų ilgalaikėje perspektyvoje. Kai kurioms šio variklio versijoms taip pat buvo būdingos problemos su aušinimo sistema.
2.0 EcoBoost: Galingiausias benzininis variantas (neskaitant JAV rinkai skirto Fusion Sport su 2.7 V6), siūlęs apie 149 kW (203 AG) arba 177 kW (240 AG). Šis variklis pavertė Mondeo tikrai dinamišku automobiliu, galinčiu konkuruoti su sportiškesniais vidutinės klasės atstovais. Tačiau tai buvo ir pats "alkaniausias" pasirinkimas, kurio degalų sąnaudos mieste lengvai galėjo viršyti 10-12 l/100 km. Dažniausiai buvo komplektuojamas su automatine pavarų dėže. Patikimumas laikomas neblogu, bet eksploatacija brangesnė.
Hibridinė Pavara (HEV): Efektyvumas Mieste
Ford Mondeo MK5 buvo vienas pirmųjų savo klasėje, pasiūlęs pilnai hibridinę (ne įkraunamą) versiją Europoje, kuri buvo ypač populiari sedano kėbule (universalas atsirado vėliau).
2.0 Hybrid: Sistema sudaryta iš 2.0 litro benzininio variklio, veikiančio Atkinsono ciklu (optimizuotas efektyvumui, o ne galiai), elektrinio motoro ir nedidelės ličio jonų baterijos. Bendra sistemos galia siekė apie 138 kW (187 AG). Pagrindinis privalumas – labai mažos degalų sąnaudos važinėjant mieste ir nedideliu greičiu, kur automobilis dažnai gali važiuoti vien elektra. Realiomis sąlygomis mieste galima pasiekti 5-6 l/100 km sąnaudas. Užmiestyje, ypač važiuojant greitai, hibridinės sistemos privalumai sumažėja, ir sąnaudos priartėja prie įprastų benzininių variklių. Sistema veikia per elektroniniu būdu valdomą nuolatinio kintamojo perdavimo transmisiją (e-CVT), kuri užtikrina sklandų važiavimą, bet gali erzinti monotonišku variklio ūžimu intensyviai greitėjant. Hibridinė sistema laikoma gana patikima, tačiau baterijos talpa laikui bėgant mažėja, o jos keitimas yra brangus. Svarbus trūkumas – dėl baterijos vietos sedano bagažinė yra gerokai mažesnė ir nepatogios formos.
Transmisijos: Mechanika, "Powershift" ir Klasikinis Automatas
Mondeo MK5 buvo komplektuojamas su kelių tipų pavarų dėžėmis:
- 6 laipsnių mechaninė pavarų dėžė: Siūloma su daugeliu variklių (ypač dyzeliniais ir silpnesniais benzininiais). Ji pasižymi tiksliu jungimu, gerai parinktais perdavimo skaičiais ir yra laikoma labai patikima bei pigiai prižiūrima. Sankabos ir smagračio keitimas, kaip ir daugelyje modernių automobilių, yra brangesnė procedūra.
- 6 laipsnių "Powershift" automatinė pavarų dėžė (dvejopos sankabos): Siūloma su galingesniais dyzeliniais (pvz., 150 AG, 180 AG) ir kai kuriais benzininiais varikliais. Ši transmisija užtikrina greitą pavarų perjungimą ir prisideda prie geresnės degalų ekonomijos, lyginant su klasikiniais automatais. Tačiau "Powershift", ypač ankstyvesnių gamybos metų modeliuose, pagarsėjo kaip ne itin patikimas mazgas. Dažniausios problemos – sankabų komplekto dilimas, valdymo bloko (mechatronikos) gedimai, strigimai, vibracijos. Remontas yra labai brangus. Reguliarus alyvos keitimas (kas 60 000 km ar dažniau) yra būtinas, bet ne visada apsaugo nuo gedimų. Vėlesniuose modeliuose patikimumas šiek tiek pagerėjo.
- 6 laipsnių klasikinė automatinė pavarų dėžė (hidrotransformatorinė): Dažniausiai buvo montuojama su galingiausiais 2.0 EcoBoost benzininiais varikliais ir kai kuriose JAV rinkai skirtose Fusion versijose. Ši transmisija veikia sklandžiau nei "Powershift" (ypač važinėjant mieste ar manevruojant), nors pavaras perjungia šiek tiek lėčiau ir gali nežymiai padidinti degalų sąnaudas. Svarbiausia – ji laikoma gerokai patikimesne ir ilgaamžiškesne nei "Powershift". Reguliarus alyvos keitimas taip pat rekomenduojamas.
- e-CVT (Hibridinėje versijoje): Kaip minėta, hibridas turėjo specifinę transmisiją, kuri techniškai nėra klasikinė CVT, bet veikia panašiu principu, užtikrindama bepakopį galios perdavimą. Ji laikoma patikima pačios sistemos dalimi.
Važiuoklė, Valdymas ir Važiavimo Komfortas
Ford automobiliai tradiciškai giriami už geras valdymo savybes, ir Mondeo MK5 nebuvo išimtis. Važiuoklė (priekyje MacPherson, gale daugiasvirtė) suderinta taip, kad užtikrintų gerą balansą tarp komforto ir dinamiškumo.
Valdymas: Vairavimo sistema yra gana tiksli ir informatyvi (nors gal kiek mažiau nei MK4 modelyje), leidžianti gerai jausti automobilį posūkiuose. Nepaisant nemažų gabaritų, Mondeo kelyje jaučiasi stabiliai ir užtikrintai, net ir važiuojant didesniu greičiu ar vingiuotais keliais. ST-Line versija su standesne pakaba ir žemesne prošvaisa siūlo dar aštresnį valdymą, tačiau šiek tiek aukoja komfortą.
Komfortas: Standartinė pakaba gerai sugeria daugumą kelio nelygumų, užtikrindama komfortišką kelionę tiek mieste, tiek užmiestyje. Aukštesnės komplektacijos (pvz., Titanium, Vignale) galėjo turėti adaptyvią pakabą, leidžiančią pasirinkti tarp komfortiškesnio ar sportiškesnio važiavimo režimo. Garso izoliacija yra gera, salone gana tylu net važiuojant greitkeliu, nors galbūt nepasiekia kai kurių "premium" konkurentų lygio. Sėdynės patogios, ypač aukštesnėse komplektacijose su daugiau reguliavimo galimybių, tinkančios ilgoms kelionėms.
Važiuoklės patikimumas: Mondeo MK5 važiuoklė laikoma gana tvirta ir ištverminga, tačiau eksploatuojant Lietuvos keliais, natūraliai dėvisi pakabos elementai – traukės, šarnyrai, sailentblokai, amortizatoriai. Remonto kaštai nėra patys mažiausi, ypač jei reikia keisti brangesnius komponentus ar automobilis turi adaptyvią pakabą. Reikėtų atkreipti dėmesį į galinės daugiasvirtės pakabos būklę, nes jos remontas sudėtingesnis ir brangesnis nei priekinės.
Interjeras, Erdvė ir Įranga
Mondeo MK5 vidus žengė didelį žingsnį pirmyn lyginant su pirmtaku MK4, ypač dizaino ir technologijų prasme.
Dizainas ir Medžiagos: Prietaisų skydelio dizainas tapo modernesnis, su mažiau mygtukų (ypač modeliuose su SYNC 2/3 lietimui jautriu ekranu). Centrinėje konsolėje dominuoja didelis multimedijos ekranas. Apdailos medžiagos yra neblogos kokybės viršutinėje panelės dalyje ir ant durų, tačiau žemiau galima rasti kietesnio ir pigesnio plastiko, kas šiek tiek nuvilia lyginant su tiesioginiais konkurentais kaip VW Passat. Surinkimo kokybė gera, bet ne ideali – kai kurie savininkai praneša apie atsirandančius girgždesius ar barškesius ilgainiui.
Erdvė: Salonas yra labai erdvus tiek priekyje, tiek gale. Vietos kojoms ir galvai gale sėdintiems keleiviams yra daugiau nei pakankamai net aukštiems žmonėms. Tai vienas erdviausių automobilių savo klasėje, puikiai tinkantis šeimoms. Bagažinės tūris priklauso nuo kėbulo tipo:
- Hečbekas: Siūlo didelę ir praktišką bagažinę (apie 550 litrų), kurią galima praplėsti nulenkus galines sėdynes. Didelė bagažinės anga palengvina krovimą.
- Sedanas: Turi šiek tiek mažesnę bagažinę (apie 525 litrus), o pagrindinis trūkumas – mažesnė krovimo anga. Hibridinė sedano versija turi gerokai mažesnę ir nepatogios formos bagažinę (apie 383 litrus) dėl po ja esančios baterijos.
- Universalas (Wagon): Praktiškiausias pasirinkimas su didžiule bagažine (apie 525 litrus iki uždangalo, gerokai daugiau iki stogo) ir plačia anga. Nulenkus sėdynes, susidaro beveik lygios grindys ir milžiniška erdvė kroviniams.
Įranga ir Technologijos: Mondeo MK5 galėjo būti labai gausiai sukomplektuotas. Priklausomai nuo komplektacijos lygio (Trend, Zetec, Titanium, ST-Line, Vignale), buvo galima rasti tokius dalykus kaip:
- SYNC Informacinė ir Pramogų Sistema: Ankstyvesni modeliai turėjo SYNC 2 sistemą su lietimui jautriu ekranu, kuri buvo kritikuojama dėl lėto veikimo ir neintuityvios sąsajos. Vėliau (nuo maždaug 2016-2017 m.) ją pakeitė gerokai patobulinta SYNC 3 sistema, kuri veikia greičiau, turi aiškesnę grafiką ir palaiko Apple CarPlay bei Android Auto.
- Skaitmeninis Prietaisų Skydelis: Aukštesnėse komplektacijose buvo galimas dalinai arba pilnai skaitmeninis prietaisų skydelis.
- Vairuotojo Pagalbos Sistemos: Adaptyvi greičio palaikymo sistema, aklosios zonos stebėjimo sistema, juostos palaikymo sistema, automatinio statymo sistema, priekinio susidūrimo prevencijos sistema su pėsčiųjų aptikimu, kelio ženklų atpažinimo sistema.
- Komforto Įranga: Šildomos ir ventiliuojamos sėdynės, šildomas vairas, šildomas priekinis stiklas (Ford "Quickclear" – didelis privalumas žiemą), panoraminis stoglangis, LED priekiniai žibintai (kai kuriose versijose adaptyvūs), beraktė sistema, elektrinis bagažinės dangtis (universale).
- Vignale Komplektacija: Tai buvo bandymas pozicionuoti Mondeo kaip "premium" segmento automobilį. Vignale išsiskyrė unikaliu eksterjero ir interjero dizainu, aukštesnės kokybės oda, geresne garso izoliacija ir aukščiausio lygio standartine įranga bei papildomomis paslaugomis pirkėjui. Tačiau ar jis pasiekė tikrų "premium" ženklų lygį – diskusijų klausimas.
Technologijų patikimumas: Nors sistemos veikia gerai, kai yra naujos, sudėtinga elektronika ilgainiui gali tapti gedimų šaltiniu. Pasitaiko nusiskundimų dėl SYNC sistemos strigimų, daviklių (parkavimo, lietaus, šviesos) gedimų, problemų su adaptyviais žibintais ar kitomis pagalbinėmis sistemomis. Diagnostika ir remontas gali būti brangūs.
Dažniausiai Pasitaikantys Gedimai ir Probleminės Vietos
Apibendrinant savininkų atsiliepimus ir servisų patirtį, galima išskirti kelias dažniau pasitaikančias Mondeo MK5 problemas:
- "Powershift" pavarų dėžė: Kaip minėta, tai bene didžiausias galvos skausmas. Sankabų dilimas, mechatronikos gedimai reikalauja brangaus remonto (tūkstančiai eurų). Prieš perkant būtina kruopščiai patikrinti jos veikimą (sklandus perjungimas, jokių pašalinių garsų ar vibracijų).
- DPF ir EGR sistemos (dyzeliuose): Užsikimšimas dėl trumpų kelionių mieste, daviklių gedimai. Reikalinga reguliari regeneracija arba priverstinis valymas/keitimas.
- AdBlue (SCR) sistema (dyzeliuose): Siurblio, purkštuko, NOx daviklių gedimai. Sistema jautri skysčio kokybei ir šalčiui.
- Variklio paskirstymo diržas: Būtina keisti laiku pagal gamintojo intervalą (ypač 2.0 TDCi), nes nutrūkęs diržas sukelia katastrofiškus variklio pažeidimus. Procedūra brangi.
- EcoBoost variklių aušinimo sistemos problemos: Kai kuriems 1.0 ir 1.5 EcoBoost varikliams būdingi aušinimo skysčio nuotėkiai ar perkaitimo problemos dėl specifinių konstrukcinių sprendimų.
- SYNC 2 sistemos lėtumas ir strigimai: Vėlesnė SYNC 3 veikia kur kas geriau.
- Elektronikos gedimai: Pavieniai daviklių, modulių, laidyno problemų atvejai. Gali būti sunku diagnozuoti.
- Kėbulo elementai: Kai kurie savininkai skundžiasi dėl palyginti lengvai atsirandančių įbrėžimų ant dažų ar plastikinių detalių. Reikėtų patikrinti kėbulą dėl korozijos požymių, ypač ratų arkų, slenksčių, bagažinės dangčio srityse, nors MK5 laikomas atsparesniu rūdims nei senesni Ford modeliai.
- Adaptyvūs LED žibintai: Sudėtinga sistema, kurios gedimai (pvz., neveikiantis posūkio apšvietimas, aukščio reguliavimas) gali brangiai kainuoti.
Eksploatacijos Kaštai ir Išliekamoji Vertė
Ford Mondeo MK5 eksploatacijos kaštai yra vidutiniai savo klasėje, tačiau kai kurie aspektai gali juos padidinti.
Degalų sąnaudos: Dyzeliniai varikliai yra taupūs, ypač 1.5 TDCi ir 2.0 TDCi 110 kW. Hibridas labai ekonomiškas mieste. Benzininiai EcoBoost varikliai reikalauja daugiau degalų, ypač galingesni variantai.
Priežiūra ir remontas: Planinė techninė priežiūra nėra itin brangi, tačiau rimtesni gedimai (ypač "Powershift", DPF/SCR sistemos, sudėtingesni variklių ar elektronikos remontai) gali pareikalauti didelių investicijų. Detalių kainos ir prieinamumas yra vidutiniški.
Draudimas ir mokesčiai: Priklauso nuo variklio galios, emisijų ir automobilio vertės. Paprastai draudimo įmokos yra vidutinės klasės lygyje.
Išliekamoji vertė: Ford Mondeo nuvertėja greičiau nei kai kurie konkurentai, pavyzdžiui, VW Passat ar Škoda Superb. Tai reiškia, kad perkant naudotą automobilį galima rasti gerą pasiūlymą, tačiau parduodant prarandama daugiau vertės. Dyzeliniai universalai ir hečbekai su vidutinės galios varikliais ir automatinėmis (patikimesnėmis) dėžėmis paprastai išlaiko vertę geriausiai.
Palyginimas su Konkurentais
Mondeo MK5 pagrindiniai konkurentai Europos rinkoje buvo:
- Volkswagen Passat (B8): Dažnai laikomas klasės etalonu. Pasižymi aukštesne interjero kokybe, tylesniu važiavimu, solidesniu įvaizdžiu ir geresne išliekamąja verte. Tačiau gali būti brangesnis įsigyti ir ne toks azartiškas valdyti kaip Mondeo.
- Škoda Superb: Siūlo dar daugiau erdvės gale ir milžinišką bagažinę (ypač universale). Dalijasi daugeliu technologijų su Passat, bet paprastai yra šiek tiek pigesnis. Interjero kokybė gera, bet galbūt ne tokia prabangi kaip Passat.
- Opel Insignia (B): Modernus dizainas, gausi įranga, geros valdymo savybės. Erdvės atžvilgiu panašus į Mondeo. Kai kurių variklių ir transmisijų patikimumas taip pat kelia klausimų.
- Peugeot 508 (pirmos kartos pabaiga / antroji karta): Pirmos kartos 508 buvo labiau orientuotas į komfortą, antros kartos (nuo 2018 m.) – į stilių ir sportiškumą, su avangardišku "i-Cockpit" interjeru. Gali būti mažiau erdvus nei Mondeo.
- Mazda 6: Išsiskiria patraukliu dizainu, puikiomis valdymo savybėmis ir dažnai giriamais atmosferiniais benzininiais SkyActiv-G varikliais bei patikimais dyzeliais. Interjero kokybė gera. Gali būti mažiau erdvus gale nei Mondeo ar Superb.
Lyginant su šiais konkurentais, Mondeo MK5 stipriosios pusės yra erdvus salonas (išskyrus hibrido bagažinę), geras valdymas, komfortiška pakaba ir dažnai patrauklesnė kaina naudotų automobilių rinkoje. Silpnesnės pusės – kai kurių versijų ("Powershift") patikimumo problemos, interjero medžiagų kokybė vietomis nusileidžia lyderiams, greitesnis nuvertėjimas.
Apibendrinimas: Kam Skirtas Ford Mondeo MK5 ir Ar Verta Pirkti?
Ford Mondeo MK5 yra solidus, erdvus ir gerai valdomas vidutinės klasės automobilis, puikiai tinkantis šeimoms ar tiems, kam reikia daug keliauti. Jis siūlo gerą komforto ir dinamikos balansą bei gali būti aprūpintas moderniomis technologijomis.
Kam jis tinka labiausiai?
- Šeimoms: Dėl erdvės salone ir didelės bagažinės (ypač universalo ir hečbeko).
- Dažnai keliaujantiems užmiestyje: Dyzelinės versijos yra ekonomiškos ir komfortiškos ilgose kelionėse.
- Vertinantiems vairavimo malonumą: Mondeo valdymas yra vienas geriausių klasėje.
- Ieškantiems gero kainos ir kokybės (bei dydžio) santykio naudotų automobilių rinkoje: Dėl greitesnio nuvertėjimo, naudotą Mondeo galima įsigyti už patrauklesnę kainą nei kai kuriuos konkurentus.
Į ką atkreipti dėmesį perkant?
- "Powershift" pavarų dėžės būklė: Būtina kruopšti patikra servise arba rinktis versiją su mechanine ar klasikine automatine transmisija.
- Dyzelinių variklių DPF/EGR/SCR sistemų būklė: Ypač jei automobilis daugiausiai eksploatuotas mieste.
- Pilna serviso istorija: Svarbu žinoti, ar buvo laiku atliekami aptarnavimai, ypač pavarų dėžės alyvos ir paskirstymo diržo keitimai.
- Elektronikos veikimas: Patikrinti visas pagalbines sistemas, multimediją, žibintus.
- Konkretus variklis ir jo žinomos problemos: Pasidomėti specifiniais perkamam varikliui būdingais trūkumais (pvz., EcoBoost aušinimas).
Verdiktas "Verta ar ne?": Taip, Ford Mondeo MK5gali būti vertas dėmesio pasirinkimas, jei ieškote erdvaus, komfortiško ir gerai valdomo automobilio už protingą kainą naudotų automobilių rinkoje. Tačiau potencialūs pirkėjai turi būti pasirengę galimoms didesnėms remonto išlaidoms, ypač renkantis versijas su "Powershift" pavarų dėže ar sudėtingesniais dyzeliniais varikliais. Kruopšti patikra prieš perkant ir tinkama vėlesnė priežiūra yra raktas į sėkmingą šio automobilio eksploataciją. Rinktis reikėtų atsakingai, įvertinus konkretaus automobilio būklę ir istoriją, o galbūt net prioritetą teikti paprastesnėms ir potencialiai patikimesnėms versijoms (pvz., 2.0 TDCi su mechanine dėže).
Tags:
Panašūs įrašai:
- Ford Mondeo (2011 m.) Atsiliepimai: Verta Pirkti?
- Ford Mondeo 2001: savininkų atsiliepimai, privalumai ir trūkumai
- Ford Mondeo MK2 Atsiliepimai: Patikimumas, Problemos ir Vairuotojų Nuomonės 2025
- „Ford Mondeo“ (2005 m.) atsiliepimai: ar tai geras pasirinkimas?
- Skoda Citigo dydis: matmenys ir praktiškumas mieste
- Pigiausi automobiliai Europoje: TOP 10 sąrašas ir kainos